Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Zgubiłeś smartphona? Zguba czeka na właściciela w złotoryjskiej jednostce Policji
Telefon marki Huawei został znaleziony przez jednego z mieszkańców w Złotoryi przy ul. Wojska Polskiego. Właściciela zguby prosimy o odbiór telefonu w Komendzie Powiatowej Policji w Złotoryi przy ul. Kościuszki 5, po wcześniejszym kontakcie z telefonicznym z dzielnicową sierż. szt. Martą Zając (tel. 797 306 386).
-
Wzrosły kary za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Warto jeździć bezpiecznie!
Wyjeżdżając na drogi publiczne pojazdami, ale także będąc pieszymi uczestnikami ruchu, zawsze musimy zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również i innych. Uważamy więc na drogach, by nie spowodować kolizji bądź wypadku. Informujemy, że od początku tego roku w przypadku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierujący pojazdem mechanicznym - np. samochodem - może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości nie mniejszej niż tysiąc złotych (+ tzw. przyczyna). W przypadku pieszego lub np. rowerzysty kara wynosi nie mniej niż 500 złotych (+ tzw. przyczyna).
-
Ściął zakręt i doprowadził do zderzenia z dwoma innymi samochodami. Jeden z nich po dachowaniu wylądował w rowie
Na trasie Złotoryja-Lwówek Śląski doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. 22-letni kierowca BMW ściął zakręt w wyniku czego uderzył w dwa inne jadące z naprzeciwka pojazdy. Jeden z nich po dachowaniu wylądował w rowie. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła poważnych obrażeń ciała. Kierowca BMW za spowodowanie kolizji drogowej otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych. Apelujemy do kierowców o ostrożność!
-
Bądź odpowiedzialny. Zaszczep się!
Koronawirus atakuje niezależnie od wieku, statusu społecznego czy też wykonywanego zawodu. W trosce o zdrowie swoje i mieszkańców, którym codziennie pomagamy, zachęcamy do szczepień przeciw Covid-19.
-
Dzień Babci i Dziadka. Porozmawiaj z najbliższymi o ich bezpieczeństwie
Dziś i jutro nasze babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto. Złotoryjscy policjanci zachęcają wnuczki oraz wnuczków, aby podczas rodzinnego spotkania, czy kontaktu, pomyśleli również o bezpieczeństwie swoich najbliższych. Jest to dobra okazja do przypomnienia seniorom o zachowaniu czujności i ostrożności oraz ustalenia zasad kontaktu z osobami obcymi. Pamiętajmy, że oszuści nie próżnują! Mogą wprowadzić ich w błąd i wyłudzić duże sumy pieniędzy a nawet biżuterię.
-
Policjanci ze Złotoryi zabezpieczyli nielegalny tytoń. 57-latek suszył liście tej rośliny w stodole
Złotoryjscy kryminalni zabezpieczyli blisko 4 kilogramy nielegalnego tytoniu. Liście tej rośliny były przechowywane i suszone w stodole należącej do 57-letniego mieszkańca gminy Złotoryja. Mężczyzna został zatrzymany, a za przechowywanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy będzie odpowiadał przed sądem.
-
Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP, dotyczący cyberprzestrzeni, na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od wtorku 18 stycznia 2022 r. (od godz. 23:59) do niedzieli 23 stycznia 2022 r. (do godziny 23:59).
-
Pożar auta na ul. Szpitalnej w Złotoryi
Złotoryjscy policjanci wspólnie ze strażakami gasili płonący samochód osobowy marki Mercedes. Dzięki szybkiemu działaniu samochód nie spłonął doszczętnie. Aktualnie funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego pożaru.
-
Pamiętaj o maseczce i innych zasadach sanitarnych! Nie narażaj siebie i swoich bliskich na ferie w izolacji!
Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia w postaci zakrywania ust i nosa. Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Policjanci złotoryjskiej jednostki nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Apelujemy zatem o ich przestrzeganie.
-
Seniorze nie daj się oszukać! Zadbaj o swoje oszczędności!
Dzwoni telefon, głos w słuchawce podaje się za członka rodziny, policjanta lub przedstawiciela banku i mówi o nagłym zdarzeniu, w którym potrzebna jest duża suma pieniędzy. To najczęstszy scenariusz oszustw. Niestety mimo licznych apeli oraz kampanii informujących o próbach wyłudzenia pieniędzy sposobami na wnuczka czy policjanta w dalszym ciągu nie brakuje osób poszkodowanych. Przestępcy celują głównie w osoby starsze i samotne, które pod pretekstem nagłych zdarzeń mają pomóc finansowo, by ustrzec siebie lub osoby najbliższe przed niebezpieczeństwem.