Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Padł ofiarą oszustów podczas sprzedaży w internecie. Dziś opowiada swoją historię i przestrzega innych
O tym jak padł ofiarą oszustów podczas sprzedaży w internecie opowiada blisko 30-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Mężczyzna na portalu ogłoszeniowym wystawił na sprzedaż radio samochodowe. Za pośrednictwem komunikatora odezwał się zainteresowany ofertą. Przesłał mu link, po uzupełnieniu którego, miał otrzymać pieniądze. Kliknął. Został przeniesiony na strony łudząco przypominające witryny firmy kurierskiej i banku. Tam podał swoje dane. W ten sposób zamiast zarobić 250 złotych, z jego konta zniknęło 28 tysięcy złotych. 30-latek przyznał, że nie była to jego pierwsza sprzedaż w internecie. Dlaczego tym razem został oszukany? Posłuchaj.
-
Dwóch kierowców na zakazie, jeden nietrzeźwy, drugi po narkotykach
Złotoryjscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców z aktywnymi sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeden z nich był dodatkowo nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila. U drugiego badanie narkotesterem wskazało obecność w organizmie metamfetaminy. Teraz o dalszym losie kierowców zadecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Uwaga na oszustów! Przestępcy co chwilę modyfikują metody działania
Pomimo wielu apeli policji w mediach nadal zdarzają się osoby wykorzystywane przez oszustów. Przestępcy stosują co raz to bardziej pomysłowe metody, by dotrzeć nie tylko do seniorów. Ofiarą oszustów padają także młodsi, przekonani chęcią szybkiego zysku czy podjęcia ryzyka. Pamiętając o kilku podstawowych zasadach, możemy uniknąć utraty naszych często oszczędności życia.
-
Gazeta Policyjna – maj 2022
Pierwszy prawdziwie wiosenny miesiąc natchnął nas nową energią. W najnowszym numerze zaszaleliśmy z różnorodnością tematów - od relacji z największych targów sprzętu policyjnego, przez współpracę z FBI, kryminalne historie z happy endem, aż po analizę sprawy niezwykle bezczelnej oszustki. Posłuchajcie i poczytajcie - efekt działania wiosennych endorfin udzieli się Wam na pewno.
-
Policjanci dzieciom
1 czerwca każdego roku obchodzony jest Dzień Dziecka. Z tej okazji na terenie powiatu złotoryjskiego odbywa się wiele pikników i festynów. Uczestniczą w nich także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Dzieci mogą z bliska zobaczyć policyjny sprzęt i umundurowanie czy też zrobić pamiątkowe odciski palców. Otrzymują kolorowanki, odblaski i inne gadżety. Każde takie spotkanie to oczywiście okazja do tego, aby rozmawiać o bezpieczeństwie.
-
Otrzymałeś SMS z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki? Uważaj, to może być oszustwo!
„Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 1,99 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność klikając w link….” Otrzymałeś SMS-a o takiej treści. Bądź ostrożny! To może być oszustwo!
-
I Ty możesz pomóc Wdowom i Dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy polegli na służbie
Zapraszamy do udziału w zbiórkach na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od 14 maja do 22 czerwca br. na internetowych zbiórkach można wylicytować różnorodne przedmioty i tym samym wesprzeć statutową działalność Fundacji.
-
Podsumowanie akcji NURD
Wczoraj policjanci złotoryjskiej drogówki przeprowadzili na terenie całego powiatu działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Podczas akcji mundurowi ujawnili niemal 30 przypadków rażącego przekraczania prędkości i zatrzymali kierowcę samochodu osobowego pod wpływem narkotyków
-
25 maja - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego - tematyczne webinary dotyczące zjawiska zaginięć małoletnich
Zaginięcia małych dzieci i nastolatków są motywem przewodnim dyskusji ekspertów Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacji Itaka, operatora linii 116 000 - Telefonu w Sprawie Zaginionego Nastolatka. Webinary zorganizowane zostały w ramach projektu MSWiA „Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci”. Nieprzypadkowo odbywają się one w maju, w miesiącu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To święto obchodzone na całym świecie ustanowione zostało dla uczczenia pamięci zaginionych i nieodnalezionych dzieci, których symbolem jest kwiat niezapominajki.
-
Przedszkolaki poznawały zawód policjanta i uczyły się zasad ruchu drogowego
Dzieci ze złotoryjskiego przedszkola „Pępek Świata” odwiedziły funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Celem wycieczki było poznanie zawodu policjanta oraz jak przy większości spotkań z funkcjonariuszami, rozmowy o bezpieczeństwie, szczególnie w ruchu drogowym.
