Bieżące informacje

Mężczyzna przebrany za kobietę kradł w sklepie z kosmetykami

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o kradzieże mienia w sklepie z kosmetykami. Mężczyzna, aby ukryć swoją tożsamość przebrał się za kobietę. Pomimo starannego kamuflażu wzbudził podejrzenia pracowników sklepu, w wyniku czego został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Łączna wartość skradzionego mienia wynosi niemal 1500 złotych. Część artykułów została odzyskana.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia w jednym ze sklepów z artykułami kosmetycznymi na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że do sklepu weszła wysoka, szczupła kobieta. Kiedy pracownicy zauważyli, że klientka bierze z półek artykuły, a następnie chowa je do torebki niezwłocznie poinformowali Policję i w tym samym czasie uniemożliwili kobiecie wyjście ze sklepu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że sprawcą kradzieży nie była kobieta lecz mężczyzna. 45-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, aby nie zostać rozpoznanym zdecydował się na niecodzienne przebranie. Założył perukę z długimi włosami, ubrał sukienkę i wykonał staranny makijaż. Jak ustalili funkcjonariusze, przebrany za kobietę, w ciągu kilku dni dwukrotnie dokonał kradzieży w tym samym sklepie. Łączna wartość skradzionych przez niego kosmetyków i gadżetów erotycznych wynosi niemal 1500 złotych. Część mienia została odzyskana, a 45-latek trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży mienia. W sprawie będą prowadzone dalsze czynności, a o losie 45-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Dominika Kwakszys
Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi

Film VID-20230322-WA0003.mp4

Pobierz plik VID-20230322-WA0003.mp4 (format mp4 - rozmiar 9.42 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony