Mikołajowa zbiórka krwi. Złotoryjscy policjanci podzielili się cząstką siebie
Wczoraj w Złotoryi odbyła się mikołajkowa zbiórka krwi zorganizowana przez miejscowy Klub Honorowych Dawców Krwi. Do tej wyjątkowej akcji dołączyli także złotoryjscy policjanci. Wśród nich byli mundurowi, którzy regularnie oddają krew ale także policjant, który był na takiej akcji po raz pierwszy. Mobilna zbiórka krwi w naszym powiecie z pewnością zostanie powtórzona, dlatego już dziś zachęcamy do podzielenia się tym bezcennym darem. Nasza krew może uratować ludzkie życie!
Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Nie można jej kupić lub wyprodukować, ale wielu z nas może się nią podzielić i w ten sposób pomóc tym, którzy jej potrzebują. Krew można oddać w regionalnych centrach krwiodawstwa ale także dołączając do cyklicznie organizowanych akcji zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich.
Wczoraj w Złotoryi, miejscowy Klub Honorowych Dawców Krwi zorganizował mikołajkową zbiórkę krwi. Przed budynkiem Zespołu Szkół Zawodowych stanął mobilny punkt poboru krwi. Każda osoba, która chciała dołączyć do akcji, musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących. Do akcji dołączyli także złotoryjscy policjanci. Wielu z nich regularnie oddaje krew ale liczba mundurowych deklarujących chęć niesienia pomocy stale rośnie. Wczoraj do akcji dołączył także policjant, który po raz pierwszy oddał krew. Cała procedura przebiegała sprawnie i bez bólu. W ramach akcje udało się zebrać rekordową ilość blisko 21 litrów krwi. Takie zbiórki z pewnością będą powtarzane. Zachęcamy wszystkich, którzy nie mają przeciwwskazań do oddawania tego bezcennego daru. Jeżeli możesz zostań krwiodawcą i uratuj czyjeś życie!
Kto może zostać krwiodawcą?
Dokładne wymagania można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Warunkiem koniecznym jest ukończone 18 lat, górna granica to 65 lat. Osoba taka musi przede wszystkim tego dnia czuć się dobrze. Bardziej szczegółowa weryfikacja zdrowia jest jednak przeprowadzana w trakcie wywiadu lekarskiego na miejscu. Co do zasady chętny powinien mieć więcej niż 50 kg, być najedzony oraz dobrze nawodniony.
mł. asp. Dominika Kwakszys
KPP Złotoryja