Dzikie kąpieliska możesz zgłosić za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Złotoryjscy policjanci przypominają o możliwości zgłaszania różnych zagrożeń za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród dostępnych kategorii do wyboru są między innymi dzikie kąpieliska. Wystarczy anonimowo zaznaczyć na mapie miejsce, które powinni sprawdzić mundurowi.
Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa można powiadomić służby lub inne instytucje o istniejących zagrożeniach. W sezonie letnim można wskazać miejsca niebezpieczne na wodach. W efekcie, policjanci wraz ze strażakami będą kontrolowali takie zbiornki. Pamiętajmy, że dzięki tej aplikacji każdy jej użytkownik może przekazać Policji informacje o miejscach potencjalnie zagrożonych. Każda taka infromacja jest przekazywana anonimowo. Jakie jeszcze zgrożenia można wskazać? Między innymi:
- osoba bezdomna wymagająca pomocy,
- akty wandalizmu,
- dzikie wysypiska śmieci,
- nieprawidłowe parkowanie,
- niszczenie zieleni,
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,
- wałęsające się bezpańskie psy,
- znęcanie się nad zwierzętami.
Weryfikacją i realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie powiatu zajmują się funkcjonariusze pełniący służbę we wskazanych rejonach. W zależności od rodzaju zgłoszenia są to policjanci z wydziału prewencji lub ruchu drogowego. Wszystkie punkty umieszczone na mapie zagrożeń poddane zostają weryfikacji. Każdy z punktów jest systematycznie kontrolowany przez patrole Policji, a sprawcy wykroczeń ponoszą konsekwencje przewidziane prawem.
Należy pamiętać, że aplikacja nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
sierż. szt. Dominika Kwakszys
KPP Złotoryja