Bieżące informacje

Podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa we wrześniu w powiecie złotoryjskim

Data publikacji 06.10.2021

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od października 2016 roku. Za jej pomocą można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów. We wrześniu 2021 roku mieszkańcy powiatu złotoryjskiego nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 47 zgłoszeń, z czego niemal połowa dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Jakie inne zagrożenia zgłaszali mieszkańcy?

Pozostałe wskazane zagrożenia to:

  • nieprawidłowe parkowanie w Złotoryi na al. Miłej, ul. Słowackiego, Piłsudskiego, Konopnickiej, Staromiejskiej i Kolejowej,
  • niewłaściwa infrastruktura drogowa w Złotoryi w okolicy pl. Sprzymierzeńców i ul. Cmentarnej, ul. Górniczej i Bobrzańskiej, w Jerzmanicach na zamkniętrym odcinku ruchu, w Zagrodnie na drodze w kierunku cmentarza oraz w Czaplach,
  • akty wandalizmu w Złotoryi na ul. Zaułek, Legnickiej i Kolejowej,
  • wałęsające się bezpańskie psy w Czaplach i Radziechowie,
  • grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją w Złotoryi na ul. Dolnej i w Wojcieszowie na ul. Kościelnej.

Według internatutów, problem przekraczania dozwolonej prędkości dotyczy miejscowości Wojcieszyn, Czapli, Uniejowic, Wyskoku, ul. Długiej w Lubiechowej oraz ul. Złotoryjskiej w Sędziszowej. Z kolei spożywanie alkoholu dotyczyło Złotoryi, a konkretnie ul. Zaułek, Chopina oraz okolic sklepu na skrzyżowaniu ul. Górniczej i Nad Zalewem.

W wyniku weryfikacji tych zgłoszeń, policjanci potwierdzili 12 zagrożeń reagując na wskazane przypadki łamania prawa i porządku publicznego. Zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, niewłaściwej infrastruktury drogowej oraz zdewastowanego auta na ul. Kolejowej w Złotoryi zostały przekazane do odpowiednich zarządców dróg. W pozostałych przypadkach policjanci systematycznie sprawdzają wskazane miejsca, szczególnie te, w których według mieszkańców dochodzi do przekraczania prędkości na drodze.

W dalszym ciągu zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

sierż. szt. Dominika Kwakszys
KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony