Podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w kwietniu w powiecie złotoryjskim
Mapa funkcjonuje od października 2016 roku. Za jej pomocą można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów. W kwietniu 2021 roku mieszkańcy powiatu złotoryjskiego nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 68 zgłoszeń, z czego niemal powoła dotyczyła nieprawidłowego parkowania i przekraczania dozwolonej prędkości. Jakie inne zagrożenia zgłaszali mieszkańcy?
Zgłoszone zagrożenia dotyczyły między innymi:
- nieprawidłowego parkowania w Złotoryi na ulicach Wiśniowej, Górnej, Wiosennej, Szkolnej i Rynek, pl. Reymonta oraz w Wilkowie na ulicy Sienkiewicza,
- przekraczania dozwolonej prędkości w Łukaszowie, Uniejowicach, Nowej Ziemi, Lubiechowej, Rzeszówku, Świerzawie, Starej Kraśnicy i w Wojcieszynie,
- niewłaściwej infrastruktury drogowej pomiędzy Łukaszowem i Brochocinem, Gozdnem i Świerzawą, Wojcieszowem i Podgórkami, w Lubiechowej oraz w Złotoryi na ul. Szpitalnej i Zagrodzieńskiej.
- dzikich wysypisk śmieci w Czaplach, Wojcieszowie i w Lubiechowej za ul. Wczasową,
- złej organizacji ruchu drogowego w Lubiechowej, Świerzawie i w Starej Kraśnicy,
- aktów wandalizmu w Starej Kraśnicy na ul. Kusocińskiego.
W wyniku weryfikacji tych zgłoszeń, policjanci potwierdzili 40 zagrożeń reagując na wskazane przypadki łamania prawa i porządku publicznego. Zgłoszenia dotyczące niewłaściwej infrastruktury drogowej zostały przekazane do odpowiednich zarządców dróg.
W dalszym ciągu zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.
sierż. szt. Dominika Kwakszys
KPP w Złotoryi