Podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie złotoryjskim, w lutym 2021 roku
Mapa funkcjonuje od października 2016 roku. Za jej pomocą można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów. W lutym 2021 roku, mieszkańcy powiatu złotoryjskiego nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 50 zgłoszeń dotyczących naruszeń ładu i porządku publicznego. Czego dotyczyły te zgłoszenia?
Mieszkańcy powiatu złotoryjskiego często korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, co widać chociażby po ilości zgłoszeń. W lutym 2021 r.odnotowano aż 50 zgłoszeń, z czego 26 zostało potwierdzonych przez policjantów. Dotyczyły one:
- niewłaściwej infrastruktury drogowej w Prusicach, Jerzmanicach Zdrój, Złotoryi na ul. Polnej, Staszica, Krzywoustego i Legnickiej, Lubiechowej oraz w Nowym Kościele,
- nieprawidłowego parkowania w Złotoryi na ul. Wojska Polskiego, Szkolnej, Wiosennej, Górniczej, pl. Reymonta i pl. Sprzymierzeńców,
- przekraczania dozwolonej prędkości w Sędzimirowie, Wojcieszowie, Uniejowicach, Czaplach i w Lubiechowej.
Policjanci sprawdzają zgłoszone problemy, a nastepnie podejmują działania, które mają na celu ich wyeliminowanie lub ograniczenie w przyszłości. Każde takie zgłoszenie jest traktowane bardzo poważnie, a miejsca wystepowania tych zagrożeń są kontrolowane przez policyjne patrole.
Zachęcamy do korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.
sierż. szt. Dominika Kwakszys
KPP w Złotoryi