Groził popełnieniem samobójstwa. 34-latka szukali policjanci i strażacy, a do działań zaangażowano drona z kamerą termowizyjną
W piątkowy wieczór, 16 października br., złotoryjscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia mężczyzny, który po rodzinnej kłótni wyszedł z domu grożąc popełnieniem samobójstwa. W kilkugodzinne poszukiwania mężczyzny zaangażowani byli policjanci i miejscowi strażacy ochotnicy. Wykorzystano również psa tropiącego oraz drona będącego w dyspozycji OSP Brochocin. Ostatecznie, poszukiwania miały szczęśliwy finał, a mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką lekarską.
W piątkowy wieczór służby ratownicze z powiatu złotoryjskiego zostały postawione na nogi, a to za sprawą informacji, która wpłynęła około godziny 20:00 do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Dotyczyła ona zaginięcia 34-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego. Z ustaleń wynikało, że mężczyzna po rodzinnej kłótni wyszedł z domu, odgrażając się, że popełni samobójstwo.
Otrzymane zgłoszenie zostało potraktowane priorytetowo. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, w komendzie został ogłoszony alarm, a do działań zaangażowano dodatkowe patrole Policji ze służby prewencyjnej i kryminalnej. Wsparcia udzielili miejscowi strażacy ochotnicy. Wszyscy przeszukiwali tereny leśne wokół jego miejsca zamieszkania, sąsiednie miejscowości, pustostany oraz inne miejsca, w których mógł przebywać. Ze względu na rozległość terenów leśnych koniecznych do przeszukania, do akcji wykorzystano także będącego w dyspozycji OSP Brochocin drona z kamerą termowizyjną oraz psa tropiącego. Blisko 6-godzinne poszukiwania miały szczęśliwy finał, a mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką lekarską.
sierżant sztabowy Dominika Kwakszys
Komenda Powiatowa Policji w Złotory
Zdarza się, że nie widząc szansy rozwiązania swoich problemów lub nie widząc sensu pokonywania trudności, człowiek postanawia odebrać sobie życie. Jest to dramatyczna decyzja i najgorsze wyjście. Są instytucje, które pomagają w takich sytuacjach. Istnieją też bezpłatne i anonimowe infolinie wspierające osoby w trudnych chwilach.
Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym
czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14:00-22:00
116 123
Bezpłatny Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży
czynny codziennie od godz. 12:00-2:00
116 111
Młodzieżowy Telefon Zaufania
192 88