Październik na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie złotoryjskim
W październiku br. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu złotoryjskiego zgłosili 56 zagrożeń, z których zdecydowana większość odnosi się do bezpieczeństwa w ruchu rogowym. Pamiętajmy, że każdy może korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do internetu, wybrać na mapie adres i zagrożenie, które chcemy wskazać. Od tej chwili policjanci zajmą się zgłoszeniem, które zweryfikują, a następnie będą systematycznie kontrolować.
W październiku br. mieszkańcy powiatu złotoryjskiego zgłosili na mapie 56 problemów. Dotyczyły one między innymi:
- Przekraczania dozwolonej prędkości- 26 zgłoszeń (Olszanica, Czaple, Sępów, Sędziszowa, Wilków, Nowa Wieś Złotoryjska, rokitnica, Wojcieszyn, Twardocice, Lubiatów, Wyskok, Prusice, Pielgrzymka, Wojcieszów).
- Niewłaściwa infrastruktura drogowa- 13 zgłoszeń (Proboszczów, trasa Brochocin-Łukaszów-Brennik, Nowa Wieś Złotoryjska, Czaple, skrzyżowanie Złotoryja-Jawor-Legnica, łuk na ul. Kolejowa/Sportowa w Złotoryi, ul. Górnicza w Złotoryi).
- Nieprawidłowe parkowanie- 5 zgłoszeń (Złotoryja ul. Słowackiego, Mickiewicza, Podwale, Wilcza, pl. Reymonta).
- Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych- 5 zgłoszeń (Złotoryja ul. Mickiewicza, Krasickiego, Klasztorna, pl. Reymonta).
- Zła organizacja ruchu drogowego- 3 zgłoszenia (Złotoryja ul. Wilcza, Brochocin, trasa Złotoryja-Kozów).
- Grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją- 1 zgłoszenie (Grodziec).
- Poruszanie się po terenach leśnych quadami- 1 zgłoszenie (Złotoryja ul. Lubelska).
- Używanie środków odurzających- 1 zgłoszenie (Olszanica).
Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy- skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj jednocześnie, że strona nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji. W tego typu sytuacjach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
młodszy aspirant Dominika Kwakszys
Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi